Přestup z klasické základní školy do školy Svět

V první řadě si sjednáme osobní schůzku, kde se seznámíme s žákem, jeho rodinou a důvodem přestupu. Poté je zde žák na týdenní zkušební výuce, kdy se seznamuje s chodem školy a netradiční výukou. Po týdnu se pí. ředitelka vyjádří, zdali bude žák přijat či nikoliv. V případě přijetí veškeré papírování zajišťuje škola.

Děti jsou po přestupu tímto netradičním způsobem výuky velmi nadšeni. Vnímají samostatnost výběru práce i volnost pohybu po škole dle určitého řádu a pravidel. Uvědomují si, kolik mají povinností. Musí se naučit zorganizovat svůj vlastní čas, na což je kladen větší nárok než na klasických školách. Líbí se jim klidné prostředí, jiný vztah mezi učitelem a žákem, při kterém dochází k větší komunikaci a dítě se poté nebojí kdykoliv přijít s jakýmkoliv problémem.

Žákům se také líbí, že se neznámkuje a netrestá za chyby. Jsou si vědomi motta „Chybami se člověk učí.“. Nejsou zatíženi nošením těžkých věcí, jelikož je jídlo na celý den a veškerý výukový materiál zajištěn školou. Výuku se snažíme dětem zpestřit každý měsíc ať už exkurzí nebo návštěvou odborníkem.

Klasická škola vs. Montessori škola z pohledu dětí

Kuba
Kubax let
Read More
Přešel jsem, protože je zde větší volnost. Můžu pracovat jak na koberci, tak na stole. Vybírám si sám, kterou prací začnu, a naopak budu končit. Také se mi líbí, že si můžu povídat. Že tady nejsou přestávky mi nevadí, protože pokaždé, když dodělám práci, udělám si přestávku sám. Do klasické školy jsem vždy nosil plno tašku, ale sem chodím s prázdnou... mám tam jen pití, notýsek a případně školu na doma, když nedodělám práci tady.
František
Františekx let
Read More
Na této škole si můžu víc dělat „co chci“. Na klasické totiž všichni dělají to samé, mají na vše stejný čas. Naopak tady mám možnost rozvrhnout si práci, kterou chci daný den dělat, a to v času, který si sám určím. Když jsem něco nestihnul dodělat v klasické škole, musel jsem to dodělávat o přestávkách. Také nám tam kolikrát napsali na tabuli příklad a řekli: „Vypočítejte to.“ a tady mi to vše hlouběji vysvětlí a mám k tomu i názornou pomůcku.
Terezka
Terezkax let
Read More
V normální škole mě to vůbec nebavilo. Tady je lepší třeba to, že si můžu dojít na oběd kdy chci, tam jsem musela čekat ve frontě, než na mě přijde řada. Je to tu o dost jednodušší a všichni jsou na mě hodní. Máme tu také víc akcí, mezitím na klasické škole jsme se pořád učili a seděli v lavicích. Přijde mi, že tu máme i víc pohybu.
Previous
Next