Programování v Minecraftu

Pro koho je kroužek určen?

Kroužek je určen pro děti ve věku od 6 do 11 let (1.-6. třída základní školy).

Popis kroužku

Ve spolupráci s organizací Nvias a Bridge Academy pro Vás připravujeme kroužek programování v Minecraftu, který začneme vyučovat od druhého pololetí tohoto školního roku (v roce 2020). Minecraft je velice zajímavá a oblíbená hra pro děti, a právě proto jsme se rozhodli začít učit děti ve hře programovat.

Čím jsme pro děti přínosem?

To, že děti dnes tráví spoustu času u počítačů zbytečně, všichni dobře víme. Ale co když dokážeme zbytečně strávený čas u počítače přeměnit v čas užitečný? Co když umíme formou her a zábavy naučit děti něco, co by se jim mohlo v moderním online světě hodit? Programování je dnes jedním z nejvyhledávanějším a nejlépe placeným zaměstnáním ve všech vyspělých státech. Skrze programování se tvoří virtuální svět, bez kterého si v budoucnu neuděláte ani kafe. Proto dětem nabízíme výuku základů programování a to navíc v podobě velmi oblíbené počítačové hry Minecraft.

Co to děti naučí?

  • programovat a automatizovat pomocí Command block
  • základy programování (podmínka když; logické operátory and, or, not a jak funguje cyklus)
  • vytvořit logické obvody pomocí Redstone
  • využit 3D souřadnice pro orientaci
 
 

V případě, že po první hodině se rozhodnete vaše dítě z kroužku z jakéhokoliv důvodu odhlásit, vrátíme vám 100 % zaplacené částky zpět. Děti si tak mají možnost vyzkoušet, zda je kroužek bude bavit.

Cena

  • 400 Kč/měsíc
  • 1.600 Kč/pololetí

V případě zájmu nebo pro více informací kontaktujte:

Karolína Doudová

Koordinátorka projektu

krouzky@skolasvetdecin.cz

+ 420 728 738 542