Dětská skupina Na cestě do Světa

"V propojení s přírodou."

Na cestě do světa v blízkosti lesa

Dětská skupina Na cestě do Světa poskytuje dětem od 4 do 6 let prostředí, které respektuje individuální potřeby každého dítěte a jeho rodiny.

I tato skupinka funguje v podobném režimu jako mateřská škola Svět, ale díky menšímu počtu dětí a blízkosti krásného lesa je zde kladen větší důraz na propojení výuky s přírodou.

Zaměření na zdravý životní styl

Základem každodenního programu je práce s Montessori pomůckami a získávání prožitků a poznatků z okolní přírody.

Zaměřujeme se i na zdravý životní styl (kroužek otužování, saunování a zdravější vyvážená strava), ke kterému patří i pravidelné cvičení jógy a její filosofie.

Díky nízkému počtu dětí se snadněji utváří hlubší vztahy mezi dětmi a učiteli, což má za následek vznik rodinného a láskyplného prostředí, kde se děti cítí přijaté a v bezpečí.

Kam mohou děti pokračovat do zŠ?

Po ukončení docházky v dětské skupince Na cestě do Světa děti pokračují na základní školu Svět (link), kterou ze školky dobře znají a kde se dál vzdělávají v rámci naší jednotné filosofie. Také mohou pokračovat nástupem do klasické školy podle svého výběru.

Zaujal vás náš přístup a rádi byste se na cokoliv zeptali? Nebo byste chtěli vaše dítě přihlásit do Světa? Neváhejte se na nás obrátit.