MŠ Malý Svět

"Bezpečné prostředí pro první krůčky do světa."

Co je cílem Malého Světa?

Školka Malý Svět má za cíl poskytnout těm nejmenším dětem rodinné prostředí plné lásky, přijetí a bezpečí, které jsou tak moc důležité pro zdravý vývoj dětí.

Nabízíme tak rodičům bezpečné prostředí pro první krůčky jejich dětí na cestě k samostatnosti. Ve věku dvou let jsou některé děti již připravené se začít od maminek odpoutávat, pro jiné to může být ještě velmi náročné.

A tak nejen že mohou rodiče volit počet dní v týdnu od jednoho až k plnému počtu, ale také rodiče informujeme o tom, když vycítíme, že je vhodné začít se školkou až později.  

S jakými pomůckami pracujeme?

Děti se u nás seznamují s Montessori pomůckami, které můžeme popsat jako smyslové učebnice, které si děti mohou osahat, prozkoumat a použít mnoha způsoby.

Pomůcky jsou vytvořeny tak, aby podněcovaly jejich přirozenou zvídavost a chuť objevovat svět kolem sebe. 

Vzdělávací program v Malém Světě

Každý den je zde vytvářeno přijímající a respektující prostředí, které pomáhá k  postupnému začleňování dětí do kolektivu a učení se každodenním návykům a sebeobsluze.

Vzdělávací program pro takto malé děti je hodně upravován podle aktuálních potřeb dětí a celé skupinky.

Zaměřuje se zejména na základní dovednosti jako jsou říkanky, básničky, kreativní tvoření, vycházky a výlety do okolí. 

Kam pokračovat z Malého Světa?

Po ukončení docházky v Malém Světě mohou děti pokračovat v mateřské škole Velký Svět, v dětské skupině Na cestě do Světa nebo v klasické mateřské školce.

Zaujal vás náš přístup a rádi byste se na cokoliv zeptali? Nebo byste chtěli vaše dítě přihlásit do Světa? Neváhejte se na nás obrátit.