MŠ Velký Svět

"Individuální a láskyplný přístup k dětem i k jejich rodinám."

Co očekávat od velkého světa?

Mateřská škola Velký Svět poskytuje dětem od 3 do 6 let rodinné prostředí, ve kterém se kromě vzdělávacích Montessori pomůcek setkáte především s individuálním a láskyplným přístupem k dětem i k jejich rodinám. 

V rámci respektujícího prostředí jsou děti vedeny k samostatnosti, klidu a sebepoznání.

Čemu se děti ve světě učí?

Každý den se snažíme vytvořit přijímající a bezpečné prostředí, ve kterém se děti postupně mohou začlenit do kolektivu a učit se nejen sebeobsluze ale také důležitým sociálním dovednostem, jako je řešení konfliktů, pojmenovávání svých potřeb a vytváření dobrých vztahů.  Respektují se zde základní potřeby dětí a individuální tempo růstu a poznávání.

V tomto věku má stále pro dítě primární význam rodina, a proto nabízíme možnost pravidelné docházky od 1 dne až po celý týden

Vzdělávací program ve velkém Světě

Každý měsíc se děti seznamují s novým tématem, podle kterého je tvořen vzdělávací program – výlety po okolí a návštěvy zajímavých míst (knihovna, muzeum, divadlo).

Školka také disponuje zahradou, která je na pozemku školy a kam děti každý den chodí a tráví čas. 

Kam pokračovat z Velkého Světa?

Po ukončení docházky ve Velkém Světě děti pokračují na základní školu Svět, kterou děti ze školky dobře znají a kde se dál vzdělávají v rámci naší jednotné filosofie. Také mohou pokračovat nástupem do klasické školy podle svého výběru.

Zaujal vás náš přístup a rádi byste se na cokoliv zeptali? Nebo byste chtěli vaše dítě přihlásit do Světa? Neváhejte se na nás obrátit.